PageRank ukazatel


Máte hodně digitálních fotek nechte si vyrobit fotoknihu Prace doma po internetu bez vstupních poplatků CZIN.eu

Toplist: Fotodarky zhotovení
Zpětné odkazy Seznam českých a slovenských internetových stránek
optimalizace PageRank.cz Informace
NRX.cz
Katalog odkazů
MPalán.cz
ONLINE-ONLINE.cz
.: EM-LINKS :.
Hyperkatalog
SEO Seznam
Katalog-odkazů.cz
najdu
AMOK
Katalog webů
SeoLink.cz
Katalog 1x.cz
Katalog is
Katalog stránek
katalog stránek Začátek.cz

Podsvícení monitorů a televizí

Televize LCD        V dnešní době uvažovat o podsvícení s jiným zdrojem než jsou LED diody nemá smysl. U LED podsvícení nemusíte řešit chlazení (žárovek), elektromagnetické rušení (zářivky) a to největší plus je velmi nízká spotřeba pohybující se mezi 1 až 3 Watty (záleží na počtu diod). Velmi jednoduché je taky uchycení. Stačí je přilepit na hladký povrh plastů na zadní straně monitoru nebo televize kvalitní 3M lepící páskou. (záruka dlouhé trvanlivosti)

Televize LCD        K návrhu podsvícení je potřeba přistupovat individuálně. Nejdůležitější roli hraje velikost televize, nebo monitoru a plocha od které se bude světlo odrážet (vzdálenost, struktura, barva). Podle těchto skutečností se nejdříve rozhodneme jakou barvu zvolíme a jaký typ diod použijeme.

Televize LCD        Všichni výrobci vyrábějí LED pásky (počítám-li nezakryté) s krytím IP20 a pro napájení 12V v modulech po třech diodách ve dvou velikostech 5cm a 2,5cm. Pokud je odrazová plocha vzdálená méně jak 4cm od diod raději použijte 2,5cm moduly (3 diody). Tím dosáhnete rovnoměrnější podsvícení. Pokud odrazová plocha je vzdálená více než 4cm tak bych upřednostnil 5cm moduly (3 diody). Televize LCD

       Dále si musíme zvolit barvu posvícení. Můžeme vybírat mezi základními barvami, Led pasky nebo mezi různými druhy bílé barvy, tak jak to známe u zářivek. Pro podvětlení televizí nebo monitorů je podle mého názoru nejvhodnější "žárovková bílá". Pokud si koupíte papírové stejné diody od různých výrobců (např. v barvě žárovková bílá), tak se mohou barevně odlišovat. Trochu jsem se toho lekl, ale pokud podsvěcujete na výsledku tyto barevné nesrovnalosti při kombinaci diod od dvou různých výrobců skoro nepoznáte. Zatím jsem nezkoušel kombinovat různé barvy. Fantazii se meze nekladou. Uvítal bych zkušenosti od těch, kteří se do toho pustí.
Led 2700K     - studená bílá 8000 ~ 12000 K
    - bílá 5000 ~ 7000 K
Led 4000K     - teplá bílá 3500 ~ 4000 K
    - žárovková bílá 2700 ~ 3300 K
    - žlutá
    - jantarová (oranžová / amber)
    - růžová (pink)
    - červená
    - zelená
    - modrá

       Dokonce existuje i varianta s tříbarevnými LED diodami. Televize LCD Tyto tři barvi můžete nezávisle řídit a mixováním barev, tak vzniká celá škála barev. Tyto diody používá Philips ve svých televizích a barvu řídí podle převažující barvy na obrazovce. Pro ovládání se vyrábí různé regulátory i s dálkovým ovládáním. Zatím jsem nenašel žádné zařízení, které by ovládalo barvu podsvícení podle převažující barvy jako to dělá podsvícená TV od Philipse.